معرفی ابزارهای رایگان اسکن امنیت سایت

معرفی ابزارهای رایگان اسکن امنیت سایت

یکی از مهم ترین دغدغه های صاحبان وب سایت های مختلف، بحث آسیب پذیری و امنیت سایت است. بررسی ها و تست های مختلف نشان می دهد که متاسفانه درصد بالایی از وبسایت آسیب پذیر هستند. استفاده از ابزارهای رایگان اسکن وب سایت یکی از بهترین راه ها برای تست امنیت سایت است.

در ادامه بهترین و معتبرترین ابزارهای اسکن سایت را معرفی می کنیم:

ابزارهای رایگان اسکن سایت:

Scan My Server:

ScanMyServer گزارش جامعی از آسیب های امنیتی سایت مانند: SQL injection, Cross Site Scripting, PHP Code Injection, Source Disclosure, HTTP Header Injection, Blind SQL Injection را در اختیار شما قرار می دهد. این ابزار گزارش امنیتی سایت شما را به صورت ایمیل ارسال می کند. برای استفاده از این سرویس ابتدا باید در سایت آن ثبت نام کنید.

Scan My Server یکی از ابزرارهای رایگان اسکن امنیت سایت

SUCURI:

SUCURI  مشهورترین وبسایت رایگان اسکن برای ویروس و امنیت میباشد و برای اسکن سایت از نرم افزارهای قدرمتند مختلفی مانند nod32، McAfee، Norton و … کمک می گیرد و به همین دلیل می توان گفت این اسکن از دقت بسیار بالایی برخوردار است.  این ابزار می تواند تروجان ها، لیست سیاه سایت، اسپم های تزریقی و … را تشخیص دهد. برای استفاده از این ابزار شما نیازی به ثبت نام ندارید و تنها کافی است که آدرس وب سایت خود را وارد کنید تا این ابزار وضعیت امنیتی سایت شما را مورد بررسی قرار دهد.

SUCURI یکی از ابزارهای بررسی سایت از نظر امنیت

Quttera:

سرویس  Quttera یکی دیگر از ابزارهای رایگان اسکن سایت می باشد که می تواند وب سایت شما را از لحاظ وجود فایل های مخرب و مشکوک مورد بررسی قرار دهد. برای استفاده از ان نیازی به ثبت نام نیست و کافی ست که آدرس سایت خود را در آن وارد کنید.

Quttera یکی از ابزرارهای رایگان اسکن امنیت سایت

Detectify:

ابزار Detectify یک اسکنر بر پایه SaaS است که سایت شما را با استفاده از بیش از 100 ابزار تست امنیتی مورد بررسی قرار می دهد. استفاده از این سایت تا 21 روز راگان است و بعد از 21 روز برای استفاده باید از نسخه پولی استفاده کنید.

Detectify از ابزارهای اسکن امنیتی وب سایت

Site Guarding:

 SiteGuarding وب سایت شما را لحاظ وجود تروجان ها، لیست سیاه وب سایت، اسپم تزریق شده و … اسکن می کند. از ویژگی های مثبت این اسکنر بهینه سازی ان برای اسکن سیستم های مدیریت محتوا مانند وردپرس، جوملا، دروپال و… است. استفاده از این ابزار تا 14 روز رایگان است و بعد از آن برای استفاده باید از نسخه پولی استفاده کنید.

Site Guarding از ابزارهای اسکن آنلاین سایت

Web Inspector:

 Web Inspector  سایت شما را از لحاظ وجود لیست سیاه، فیشینگ، تروجان هاف، کرم ها و … اسکن می کند. استفاده از این سرویس رایگان است و شما می توانید بدون نیاز به ثبت نام وب سایت خود را اسکن نمایید.

Web Inspector  ابزار اسکن آنلاین باگ سایت

Acuneticx:

Acunetix یک اسکنر بسیار قدرتمند است که سایت شما را برای بیش از 500 نوع آسیب پذیری مورد بررسی قرار می دهد. استفاده از این سرویس تا 14 روز رایگان است و بعد از آن برای استفاده باید هزینه آن را پرداخت نمایید.

Acuneticx یکی از ابزرارهای رایگان اسکن امنیت سایت

Netsparker Cloud

 Netsparker Cloud یک اسکنر رایگان برای سرویس های متن باز (Open Source) است. البته امکان استفاده از این سرویس برای سایت شما نیز وجود دارد اما برای استفاده از ان باید هزینه ای را بپردازید. این اسکنر سایت شما را برای 25 آسیب پذیری مهم اسکن می کند.

Netsparker Cloud نرم افزار تست امنیت سایت

UpGuard Web Scan

UpGuard Web Scan یک ابزار ارزیابی ریسک خارجی میباشد که از اطلاعات عمومی در دسترس برای نمره دادن به فاکتور های مانند SSL، حملات Clickjacking، کوکی ها، DNSSEC،  هدر ها و غیره میباشد. اگرچه این اسکنر هنوز در نسخه آزمایشی قرار دارد اما از آن جای که به صورت رایگان است و شما نیازی به ثبت نام در ان ندارید ارزش امتحان کردن را دارد.

UpGuard Web Scan یکی از ابزارهای بررسی سایت از نظر امنیت

Tinfoil Security:

ابزار Tinfoil Security  ابتدا سایت شما را در برابر ۱۰ آسیب پذیری OWASP خطرناک و سپس سایر حفره های امنیتی اسکن می کند. پس از دریافت گزارش، امکان آزمایش مجدد پس از رفع نواقص و مشاهده تفاوت ها را دارد. تنظیم کامل سرویس حدود ۵ دقیقه طول می کشد.

Tinfoil Security از ابزارهای اسکن امنیتی وب سایت

Observatory:

Observatory ابزاری است که اخیرا توسط موزیلا ایجاد شده است و شما با استفاده از ان می توانید امنیت سایت خود را از لحاظ OWASP، TLS، High-Tech Bridge، HSTS Preload و غیره مورد بررسی قرار دهید.

Observatory از ابزارهای اسکن آنلاین سایت

همان طور که متوجه شدید ابزارهای معرفی شده از منابع و روش های مختلفی برای تست امنیت وب سایت ها استفاده می کنند تا با اطمینان بیش تری وب سایت شما را مورد ارزیابی قرار دهند. این مسئله در مورد شما نیز صادق است و شما باید از ابزارهای مختلفی برای بررسی امنیت وب سایت خود استفاده کنید.

به اشتراک گذاری این مطلب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *