مزرعه لینک چیست

مزرعه لینک چیست و چه تاثیری بر سئو سایت دارد؟

از زمانی که صاحبان وب سایت ها متوجه اهمیت بک لینک در رتبه بندی سایت از جانب موتورهای جستجو شدند بسیاری از صاحبان وب سایت ها با استفاده از روش های مختلف اقدام به دریافت بک لینک کردند. یکی از این روش ها استفاده از مزرعه لینک بود. مزرعه لینک یا Link Farm گروهی از سایت ها هستند که در تیراژ بالا به یکدیگر لینک می دهند. از آن جایی که این لینک ها به صورت مصنوعی و غیر طبیعی تولید می شوند و کیفیت لازم را ندارند نه تنها باعث بهبود جایگاه وب سایت نمی شوند بلکه باعث جریمه سایت از سوی گوگل نیز می شود که به گوگل پنالتی مشهور است.

امروزه استفاده از Link Farm بسیار کاهش یافته است چرا که بسیاری از صاحبان وب سایت ها و سئوکاران از تاثیر منفی این روش بر سئو سایت آگاه شده اند اما همچنان عده ای از افراد هنوز از این روش استفاده می کنند.

تاثیر مزرعه لینک بر سئو سایت:

مزرعه لینک یکی از تکنیک های سئو کلاه سیاه  به شمار می آید چرا که موتورهای جستجو به دنبال لینک های با کیفیتی هستند که کاربران با کلیک بر روی آن ها به صفحات با کیفیت و مرتبط با موضوع جستجو هدایت شوند در حالی که هدف مزرعه لینک تنها ایجاد لینک های بسیار زیاد است و کیفیت و مرتبط بودن آن لینک ها برای این روش مهم نیست و به همین دلیل گوگل جریمه سنگینی برای این کار در نظر گرفته است. مزررعه لینک یک راه سریع برای دستیابی به تعداد زیادی از لینک های خارجی است، اما یکی از بی کیفیت ترین شیوه هایی است که لینک های بدون کیفیت و اثر بیرونی بد را برای شما به همراه می آورند به همین دلیل استفاده از مزرعه لینک به هیچ عنوان پیشنهاد نمیشود.

به اشتراک گذاری این مطلب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *