مزایای وب سایت های موبایلی

مزایای استفاده از وب سایت های مبتنی بر موبایل

ما در پست قبلی در مقاله الگوریتم Mobile First Index چیست؟ (تاثیر وب سایت موبایلی خوب بر سئوی سایت و جذب مخاطب) ویژگی های یک وب سایت موبایلی خوب را بررسی کردیم و در این مقاله قصد داریم به مزایای استفاده از وب سایت های مبتنی بر موبایل اشاره کنیم لطفا با ما همراه باشید:

همان گونه که ما در مقاله قبل اشاره کردیم تعداد کاربرانی که از گوشی خود برای وب گردی استفاده می کنند روز به روز در حال افزایش است و همچنین وب گردی این افراد هدفمند تر از افرادی است که از کامپیوتر دسکتاپ برای وب گردی استفاده می کنند. و صاحبان وب سایتی که خود را همگام با این مسئله به روز  می کنند در توسعه کسب و کار خود موفق تر خواهند بود.

در ادامه به  مزایای استفاده از وب سایت های مبتنی بر موبایل می پردازیم:

مزایای استفاده از وب سایت های موبایلی

بسیاری از افراد موبایل را انتخاب کرده اند

امروزه بیش تر افراد از موبایل و تبلت استفاده می کنند و اگر وب سایت شما با نسخه موبایل و تبلت ها سازگار باشد قطعا باعث جذب این افراد خواهد شد.

بخش زیادی از ترافیک یک وب سایت از دستگاه های موبایلی است

با پیشرفت تکنولوژی و تغییر سبک زندگی کامپیوترهای دسکتاپ کم کم جای خود را به دستگاه های موبایلی می دهند و این بدان معناست که یک وب سایت مبتنی بر موبایل جذاب تاثیر بسیار زیادی در جذب ترافیک خواهد داشت.

تفاوت رفتار کاربران موبایل با کاربران کامپیوترهای دسکتاپ

کاربران موبایل برای مدت طولانی بر روی دستگاهشان  خم نمی شوند تا  مقاله تحقیقاتی بخوانند، آنها زمانی که در صف خرید هستند و یا زمانی که می خواهند چند دقیقه استراحت کنند از موبایلشان برای چند دقیقه استفاده می کنند، در واقع آن ها مرتبا از موبایلشان استفاده می کنند  اما در زمان های کوتاه.

بنابراین شما باید در طراحی وب سایت مبتنی بر موبایل به این رفتار توجه کنید و وب سایت خود را بر أساس این واقعیت که کاربران موبایل زمان کافی برای اینکه منتظر بمانند تا بخش های گرافیکی لود شوند ندارند و یا اینقدر توجه ندارند که بخواهند اطلاعاتی را در میان صفحات وب سایت شما پیدا کنند طراحی کنید. همچنین باید زمان بارگذاری وب سایت خود را بهبود ببخشید چرا که دیر لود شدن یک وب سایت به معنای از دست دادن کاربران و همچنیناز دست دادن رتبه است.

کاربران موبایل به نسبت کاربران کامپیوترها خریداران بهتری هستند

تحقیقات نشان می دهد کاربران موبایل بیشتر از افرادی که از کامپیوترهای دسکتاپ استفاده می کنند خرید می کنند.

تحقیقات نشان می دهد ۹۳ درصد افرادی که از موبایلشان برای جستجوی یک محصول استفاده می کنند نهایتا خرید خواهند کرد.

صقحات فرود وب سایت نیاز به استراتژی متفاوتی دارد

همان گونه که قبلا گفته شد وب گردی کاربران موبایل هدفمند تر است بنابراین شما باید در صفحه اول خود یا همان صفحه فرود خود تنها مهم ترین اطلاعات سایت خود را (به صورت خیلی کوتاه) قرار دهید. با این روش شما می توانید پیام سایت خود را به گوش مخاطبان خود برسانید.

تاثیر وب سایت های موبایلی بر سئوی سایت

امروزه سازگاری وب سایت ها با نسخه های موبایل یکی از مهم ترین پارامترهای سئوی سایت محسوب می شود و تاثیر زیادی در رتبه سایت دارد.

میزان اشتراک گذاری شبکه های اجتماعی بر روی موبایل بسیار بیشتر از کامپیوتر است

در دستگاه های موبایل امکان به اشتراک گذاشتن تصاویر، پست ها و مقالات راحت تر انجام می شود بنابراین کاربران موبایلی بیش تر مطالب وب سایت ها را در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارند.

تبلیغات کمتر وب سایت های موبایلی

در حال حاضر میزان تبلیغات در وب سایت های موبایلی کمتر از وب سایت های نسخه دسکتاپ است و به همین دلیل بسیاری از کاربران (به خاطر کمتر اذیت شدن) ترجیح می دهند از وب سایت نسخه موبایلی استفاده کنند.

علت دیگر رایج بودن استفاده از دستگاه های موبایلی برای مشاهده وب سایت ها این است که (تا این لحظه) تبلیغات کمتری بر روی آنها وجود دارد. با حذف یا کم کردن نمایش تبلیغات، به کاربران تان در بازدید  از وب سایتتان کمک کنید.  تبلیغات پیام کلی وب سایتتان را منحرف می کند و همینطور سرعت لود آن را کاهش می دهد.

به اشتراک گذاری این مطلب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *