راه های ایجاد بک لینک

راه های ایجاد بک لینک برای وب سایت

بهبود وضعیت سئو سایت همواره دغدغه صاحبان کسب و کارهای اینترنتی بوده است. در این میان عوامل زیادی در بهبود وضعیت سئو سایت موثر هستند که یکی از مهم ترین این عوامل بک لینک است. در واقع بک لینک یکی از مهم ترین فاکتورهای سئو خارجی هر وب سایت محسوب می شود. بک اینک به معنای دادن لینک به سایت دیگر می باشد. نکته حائز اهمیت آن است که بک لینک همان قدر که می تواند رتبه وب سایت شما را بهبود ببخشد (اگر أصول و قواعد بک لینک را رعایت نکنید) به همان اندازه هم می تواند بر وضعیت سئوی وب سایت شما تاثیر منفی داشته باشد. گوگل برای تشخیص اعتبار لینک ها از الگوریتم گوگل پنگوئن استفاده می کند.

همان طور که عنوان شد لینک دهی أصول و قواعدی دارد که توسط گوگل بررسی می شوند و بر أساس آن به لینک مورد نظر امتیاز داده می شود، در ادامه راه های ایجاد بک لینک سالم و مفید را به شما نشان خواهیم داد.

استفاده از بک لینک رقیبان:

یکی از مهم ترین و اصولی ترین روش ها برای رسیدن به نتیجه مطلوب تحلیل رقبا است. شما ابتدا باید باید تمام بک لینک هایی که رقیبان شما از آن ها استفاده کرده اند را بیابید سپس بک لینک هایی که مرتبط با موضوع و صفحات شما هستند و همچنین ترافیک بالایی را برای سایت ایجاد می کنند را شناسایی کرده و در وب سایت خود از آن ها استفاده کنید.

شما می توانید از مقاله آموزش یافتن بک لینک های رقبا برای انجام این کار استفاده کنید.

ایجاد تنوع در به دست آوردن بک لینک

یکی از أصول های بک لینک این است که این کار باید به صورت طبیعی ایجاد شود و کاملا مشخص است که اگر شما تنها از یک طریق بک اینک دریافت کنید این کار غیرطبیعی است بنابراین برای به دست آوردن بک لینک تنها از یک روش استفاده نکنید بلکه راه های مختلف را انتخاب کنید. ما روش های زیر را پیشنهاد می کنیم.

1_به دست آوردن بک لینک از طریق تولید محتوا:

تولید بک لینک از طریق تولید محتوا پرزحمت است اما ارزش این کار را دارد. شما برای تولید بک لینک از طریق تولید محتوا می توانید از پست مهمان استفاده کنید که در آن شما برای سایتی که دامین اتوریتی بالایی دارد محتوا تولید می کنید و درعوض می توانید از طریق آن محتوا به وب سایت خود لینک دهید.

2_ساخت بک لینک از طریق تحقیقات:

شما می توانید با استفاده از روش تحقیقات به طور مثال یک مقاله معتبر برای ویکی پدیا تهیه کنید و درعوض به وب سایت خود لینک بدهید. (ویکی پدیا تنها یک مثال است و شما می توانید برای سایت ها و مجلات معتبر چنین کاری انجام دهید و در عوض لینک خود را در آن ها قرار دهید.)

3_ایجاد نوشته های تخصصی:

اگر در وب سایت خود مطالب تخصصی ایجاد کنید سایت ها و وبلاگ های دیگر به مطالب شما لینک می دهند.

4_تولید ویدئو:

امروزه تولید ویدئو از جمله مواردی است که گوگل اهمیت زیادی برای ان قائل است. شما با تولید ویدئو به راحتی می توانید بک لینک دریافت کنید.

مرتبط بودن لینک با محتوای وب سایت:

اگر می خواهید از طریق انجمن ها و فروم ها بک لینک به دست آورید باید توجه کنید که آن انجمن و آن نوشته شما با مطالب وب سایت شما در ارتباط باشد.

ساخت بک لینک با استفاده از کلمات کلیدی (استفاده از Anchor text):

در هنگام ایجاد بک لینک حتما از کلمات کلیدی مرتبط استفاده کنید. استفاده از کلماتی مانند: “بر روی اینجا کلیک کنید” در لینک دهی باعث کاهش ارزش لینک ها می شود به همین دلیل باید برای لینک دهی باید از Anchor text استفاده کنید.

به دست آوردن بک لینک از طریق انجمن ها:

تالارهای گفتگو به فعالیت کاربران همواره به روز هستند و همچنین کاربران زیادی در آن ها حضور دارند بنابراین شما با حضور در این انجمن ها می توانید برای خود بک لینک بسازید.

به دست آوردن بک لینک از طریق شبکه های اجتماعی:

امروزه شبکه های اجتماعی به یک فاکتور مهم در سئو تبدیل شده اند و با فعالیت درست در این شبکه ها به راحتی می توان لینک های زیادی به دست آورد.

استفاده از تکنیک باز سازی لینک های شکسته:

در این روش شما باید سایت هایی که حوضه کاری آن ها با سایت شما در ارتباط است را بیابید سپس به دنبال لینک های شکسته آن ها بگردید و در نهایت به آن ها پیشنهاد بازسازی لینک های شکسته را بدهید. مطمئن باشید که هیچ وب سایتی دوست ندارد لینک شکسته داشته باشد بنابراین به احتمال زیاد چنین وب سایت هایی پیشنهاد شما را قبول خواهند کرد. برای یافتن لینک های شکسته می توانید از ابزارهایی مانند Broken Link Checker  استفاده کنید. قطعا راه های بسیار دیگری نیز برای تولید بک لینک وجود دارد که ما فقط به چند مورد از مهم ترین روش ها اشاره داشتیم.

به اشتراک گذاری این مطلب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *