راهنمای انتخاب قالب مناسب وردپرس

راهنمای انتخاب قالب مناسب وردپرس

امروزه وب سایت های بسیاری وجود دارند که از سیستم مدیریت محتوای وردپرس (به علت سادگی، رایگان بودن، امکانات فراوان و …) استفاده می کنند. انتخاب قالب مناسب وردپرس یکی از مسائلی است که هر وب مستری باید به آن توجه داشته باشد چرا که بی توجهی به این مسئله باعث مشکلاتی در آینده خواهد شد، زیرا اگرچه امکان تغییر قالب در هر زمانی وجود دارد اما تغییر قالب هم دردسرهای خاص خود را دارد. برای درک بیش تر موضوع بر روی قبل از تغییر قالب وردپرس چه کارهایی را باید انجام دهیم؟ کلیک کنید.

در ادامه مقاله به فاکتورهایی که در انتخاب قالب وردپرس باید به آن ها دقت کنید خواهیم پرداخت.

ویژگی های یک قالب وردپرس مناسب

انتخاب قالب متناسب با هدف و موضوع سایت:

امروزه قالب های بسیار زیادی برای وردپرس وجود دارد که هرکدام برای موضوعی خاص طراحی شده اند. شما قبل از انتخاب قالب باید ببینید به دنبال په نوع وب سایتی هستید، به طور مثال وب سایت خبری، فروشگاهی، شرکتی و ….

برای هر موضوعی قالب های بسیار زیادی ارائه شده اند که شما می توانید بر أساس موضوع وب سایت خود قالب مورد نظر خود را انتخاب کنید.

امنیت

یکی از مهم ترین فاکتورهای انتخاب قالب مناسب وردپرس مربوط به امنیت آن هاست چرا که امنیت سایت شما تا حد زیادی به امنیت قالب ان بستگی دارد. همیشه از وب سایت هایی که در وب سایت وردپرس ارائه شده اند استفاده کنید و هرگز از قالب هایی که در سایت های دیگر(غیر از وردپرس) ارائه شده اند استفاده نکنید.

اعتبارسنجی کدنویسی قالب

اگرچه سادگی کدنویسی قالب اهمیت بسیار بالایی دارد اما باید این موضوع را نیز در نظر بگیریم که قالب استاندارد قالبی است که قواعد و فاکتورهای مهم در کدنویسی را رعایت کرده باشد. شما می توانید برای اعتبار سنجی قالب خود از سایتW3C  استفاده کنید.

سادگی

یکی دیگر از فاکتورهای انتخاب قالب مناسب سادگی آن است. توجه داشته باشید استفاده از رنگ های زیاد، تصاویر گرافیکی سنگین، انیمیشن های متعدد، ابزارهای زیاد و مواردی این چنینی نه تنها باعث سردرگمی کاربران می شود بلکه باعث افزایش حجم سایت و در نتیجه کاهش سرعت بارگذاری سایت نیز می شود که این خود یک عامل مهم در از دست دادن کاربر و همچنین کاهش رتبه سایت است.

برآورد نیازهای کنونی و آینده وب سایت

قبل از آنکه قالبی را انتخاب کنید باید نه تنها به وضعیت فعلی سایت بلکه به آینده سایت نیز فکر کنید. باید ببینید در آینده می خواهید چه قابلیت ایی به وب سایت خود اضافه کنید و آیا قالبی که انتخاب کرده اید می تواند این موارد را پوشش دهد.

سرعت لود بالا و سازگاری با أنواع دستگاه ها (گوشی، تبلت و…)

امروزه سرعت لود بالا یکی از فاکتورهای مهم سئو و همچین جذب مخاطبان است چرا که اغلب کاربران سایت هایی که دیر بارگذاری مش وند را سریع می بندند و هیچ بازدیدی از آن وب سایت انجام نمی دهند بنابراین شما باید قالبی را انتخاب کنید که سرعت لود بالایی داشته باشد.

همچنین با توجه به رشد روزافزون وب گردی از طریق گوشی های موبایل و تبلت ها، سازگاری وب سایت با نسخه های موبایلی و بهینه شدن وب سایت برای این کاربران بسیار حائز اهمیت است به طوری که یکی از فاکتورهای سئوی موتورهای جستجو پشتیبانی قالب و سایت از قابلیت AMP می باشد. برای بررسی سازگاری صفحات با گوشی از ابزار تست mobile friendly گوگل استفاده کنید.

سازگاری قالب با انواع مرورگرها

امروزه مرورگرهای زیادی در جهان ارائه شده اند که هرکدام کاربران خاص خود را دارند. بنابراین باید قالبی را انتخاب کنید ک هبا اکثر مرورگرهای مشهور جهان سازگاری داشته باشد.

سئو

فاکتورهای متعددی برای سئو بودن یک سایت وجود دارد که یکی از آن ها بهینه بودن قالب برای موتورهای جستجو است. کدهای HTML قالب یک سایت زیربنای سایت شما می باشد و حتمأ می بایست از لحاظ کدنویسی مطابق با استانداردهای موتورهای جستجو طراحی شده باشد.

بروز رسانی قالب توسط توسعه دهنده

هر قالب وردپرس ممکن است دارای مشکلاتی از جمله باگ های امنیتی باشد که باید توسط توسعه دهنده رفع شوند. این مشکلات با بروزرسانی قالب حل می شوند و قطعا استفاده از قالبی که توسط توسعه دهنده پشتیبانی نمی شود مشکلات بسیار زیادی را برای استفاده کنندگان از ان به وجود خواهد آورد.

پشتیبانی از زبان های مختلف (فارسی، انگلیسی و …)

اکثریت قالب های معروف وردپرس بر اساس زبان انگلیسی طراحی شده اند و از آن جایی که قالب های انگلیسی ساختار چپ چین دارند و سایت های فارسی دارای ساختار راست چین هستند باید از امکان ترجمه قالب و پشتیبانی آن از قابلیت rtl و همچنین افزونه wpml را در هنگام انتخاب قالب مد نظر قرار دهید.

به اشتراک گذاری این مطلب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *