اهمیت تحلیل داده ها در گوگل آنالیتیکس

اهمیت تحلیل داده های گوگل آنالیتیکس برای وب سایت شما

امروزه بسیاری از وب سایت ها از ابزار گوگل آنالیتیکس به دلیل سادگی نصب آن و همچنین ارائه اطلاعات مفید در خصوص وب سایت استفاده می کنند. اگرچه راه اندازی گوگل آنالیتکس بسیار ساده است اما تحلیل داده های گوگل آنالیتیکس کاری نیست که به راحتی بتوان آن را انجام داد و اگر توانایی شما در تحلیل این داده ها بیش تر از رقیبان تان باشد راحت تر می توانید جایگاه وب سایت خود را بهبود ببخشید.

در ادامه مهم ترین داده هایی که در داخل گوگل آنالیتیکس باید مورد تجزیه و تحلیل قرار بگیرند را بیان می کنیم.

1_تحلیل نحوه ورود ترافیک به وب سایت شما در گوگل آنالیتیکس:

شما با استفاده از گوگل انالیتیکس می توانید نحوه ورود کاربران به وب سایت خود را مشاهده کنید. به طور مثال کاربران از طریق موتورهای جستجو به سایت شما هدایت شده اند یا اینکه از طریق شبکه های اجتماعی با وب سایت شما آشنا شده اند و یا ….

شما می توانید با تحلیل این داده ها اطلاعات ارزشمندی را به دست بیاورید به طور مثال اگر شبکه های اجتماعی نقش موثری در معرفی وب سایت شما داشته اند پس شما در این زمینه موفق بوده اید و می توانید جایگاه شبکه های اجتماعی را در وب سایت خود پر رنگ تر کنید.

 2_مشاهده صفحات پر بازدید سایت و تاثیر هر کدام از این صفحات در بهبود جایگاه کلی وب سایت:

گول آنالیتیکس به شما نشان می دهد که هر صفحه از وب سایت شما چه تعداد بازدید کننده دارد و شما می توانید با استفاده از این اطلاعات میزان سود دهی سایت را بالاتر ببرید. به طور مثال شما می توانید محصولات خود را در میان صفحات پربازدید قرار دهید.

3_اطلاع یافتن از تغییرات الگوریتم های موتور جستجوی گوگل با استفاده از گوگل آنالیتیکس:

گوگل از ابتدا تاکنون تغییرات بسیار زیادی کرده است و امروزه با استفاده الگوریتم های موتور جستجوی خود سعی می کند بهترین نتایج ممکن را به مشتریان خود نشان دهد و لاعث رضایت مندی آن ها شود. گوگل تعداد پارامترهای خود برای ارزیابی هر وب سایتی را بیش از 200 پارامتر اعلام کرده است و همچنین اعلام کرده است به منظور بهبود نمایش نتایج خود همواره الگوریتم های خود را بروز رسانی می کند. اگر شما از این بروزرسانی ها اطلاع نداشته باشید به احتمال زیاد رتبه وب سایت شما در گوگل پایین خواهد آمد.

4_مشاهده کاربرانی که از دستگاه های مختلف برای ورود به وب سایت استفاده کرده اند:

امروزه وب گردی با استفاه از دستگاه های موبایل مانند گوشی و تبلت به شدت افزایش یافته است. شما با استفاده از ابزار گوگل آنالیتیکس می توانید مشاهده کنید چه تعداد کاربر از کدام صفحات بازدید کرده اند و با بهینه تر کردن آن صفحات مشتریان خود را افزایش دهید. برای آشنایی با این موضوع و اهمیت کاربرانی که از گوشی موبایل برای وب گردی استفاده می کنند مقاله مزایای استفاده از وب سایت های مبتنی بر موبایل را مطالعه بفرمایید.

5_هماهنگ بودن گوگل آنالیتیکس با موتور جستجوی گوگل:

گوگل آنالیتیکس یک ابزار رایگان است که به شما پیشنهاداتی می دهد که موتور جستجوی گوگل از تولید کنندگان محتوا انتظار دارد بنابراین پیروی و توجه به این ابزار نقش موثری در توسعه کسب و کار شما خواهد داشت.

به اشتراک گذاری این مطلب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *