الگوریتم پنگوئن گوگل چیست

الگوریتم پنگوئن گوگل چیست؟ راه های رفع جریمه الگوریتم پنگوئن گوگل

الگوریتم پنگوئن گوگل یکی از مهم ترین الگوریتم های ارائه شده توسط گوگل است که تاثیر مستقیم بر رتبه سایت ها می گذارد (بر خلاف بسیاری از الگوریتم ها که تاثیر آن ها بر رتبه سایت غیر مستقیم است) و تمرکز اصلی آن بر روی بررسی کیفیت لینک ها است. در ادامه مقاله اهمیت این الگوریتم و همچنین دلیل تمرکز آن بر روی کیفیت لینک ها را شرح خواهیم داد و راه های رفع جریمه الگوریتم پنگوئن گوگل را ارائه خواهیم نمود.

الگوریتم گوگل پنگوئن چه مواردی را بررسی می کند؟

همان طور که در ابتدای مقاله عنوان شد تمرکز اصلی گوگل پنگوئن بر روی کیفیت لینک ها است و دلیل آن هم تاثیر بسیار زیاد لینک ها در رتبه وب سایت ها است. از زمانی که سئوکاران به اهمیت لینک ها در رتبه وب سایت پی بردند اقدام به تولید بسیار زیاد لینک ها کردند. اغلب این لینک ها کیفیت لازم را نداشتند و تنها برای به دست آوردن امتیاز بیش تر و بهبود جایگاه سایت ها تولید میشدند و این امر باعث نارضایتی کاربران می شد در حالی که هدف گوگل از امتیاز دادن به لینک ها جلب رضایت کاربران بوده است بنابراین برای مقابله با این ترفند سئوکاران الگوریتم گوگل پاندا را به وجود آورد.

یکی دیگر از مشکلات به وجود آمده خرید و فروش بک لینک بود. از آن جایی که بک لینک ها بالاترین امتیاز را در بین أنواع لینک ها دارند بنابراین حتی امروزه نیز شاهد خرید و فروش آن ها هستیم. با شروع به کار گوگل پنگوئن لینک ها سر و سامان داده شدند و در واقع این الگوریتم لینک ها را با توجه به نوع آن ها (لینک داخلی یا خارجی، لینک Follow یا nofollow و …) و همچنین نوع قرار گیری آن ها در صفحات (داخل محتوا یا فوتر یا …) امتیاز دهی می کند و همچنین سایت هایی که اقدام به خرید و فروش سایت می کنند را شناسایی و جریمه می کند.

بررسی أنواع لینک ها و همچنین ارزش هر کدام از آن ها از حوضله این مقاله خارج است و در مقاله دیگری با عنوان ارزش انواع لینک دهی از دید موتورهای جستجو به این موضوع پرداخته شده است.

راه های رفع جریمه الگوریتم پنگوئن گوگل:

راه های رفع جریمه الگوریتم پنگوئن گوگل

اولین نکته ای که درباره گوگل پنگوئن باید بدانید این است که عملکرد این الگوریتم به صورت عملکرد در زمان حال است به این معنی که این الگوریتم به محض آنکه کاربر کاری را انجام میدهد به او پاسخ میدهد. نتیجه این کار این است که اگر شما خطایی مرتکب شوید خیلی سریع جریمه خواهید شد و از طرفی اگر مشکل را برطرف کنید خیلی سریع به جایگاه قبلی خود باز می گردید. در ادامه راه های مقابله با جریمه گوگل پنگوئن را بررسی می کنیم.

حذف لینک های غیر طبیعی

حذف هر گونه لینک های غیر طبیعی که شما کنترل آنها را داشته اید ، از جمله لینک هایی  که خودتان ساخته اید یا باعث شده است که در وب سایت های شخص ثالث قرار گیرند.

استفاده از ابزار disavow در گوگل وبمستر تولز

حذف ارزش گیری از لینک های اسپمی که شما کنترلی بر آن ندارید که این موضوع توسط ابزار disavow وبمستر گوگل انجام می شود. ابزار disavow برای خنثی سازی لینک های مخربی به کار می رود که امکان حذف آن ها وجود ندارد.

نکته: تازمانی که مورد جریمه گوگل پنگوئن قرار نگرفته اید سراغ ابزار disavow نروید زیرا اگر قبل از جریمه این کار را انجام دهید ممکن است گوگل به اشتباه تصور کند که شما این لینک ها را خریداری کرده اید و حالا در زمان تمدیدشان شما آنها را تمدید نکرده اید که حذف شده اند. و همان طور که قبلا اشاره شد گوگل جریمه سنگینی برای خرید و فروش لینک تعیین کرده است.

بررسی لینک های سایت به صورت صفحه به صفحه

در گذشته گوگل لینک های کل سایت را بررسی و برای رتبه بندی سایت تصمیم گیری می کرد اما امروزه با استفاده از گوگل پنگوئن لینک های تک تک صفحات بررسی می شود و بر أساس آن رتبه کلی سایت تعیین می شود. این به این معنی است که شما نمی توانید در یک صفحه خاص از وب سایت خود لینک های بسیار زیادی برای تبلیغات قرار دهید و در عوض برای بقیه صفحات از لینک های باکیفیت استفاده کنید چرا که رتبه خود را از دست خواهید داد. بنابراین توجه داشته باشید که برای به دست آوردن رتبه مناسب در گوگل باید تک تک صفحات را لحاظ لینک های اسپم بررسی کنید چرا که گوگل میانگین لینک های سایت را در نظر نمی گیرد بلکه لینک های اسپم تک تک صفحات را در نظر می گیرد.

به اشتراک گذاری این مطلب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *