الگوریتم مرغ مگس خوار

الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل چیست و چه تاثیری بر سئو سایت دارد؟

الگوریتم مرغ مگس خوار یکی از مهم ترین الگوریتم های ارائه شده توسط گوگل است است که برای سریعتر و دقیق شدن جستجو ها و تمرکز بر روی کلمات کلیدی طراحی شد. در واقع مرغ مگس خوار هم باعث دقیق تر شدن جستجوها برای کاربران و در نتیجه جلب رضایت بیش تر آن ها می شود و هم صاحبان سایت را مجبور به تولید محتوای باکیفیت تر می کند چرا که این الگوریتم به دنبال ارتباط کلمه کلیدی با کل جمله است.

به طور مثال فرض کنید شما عبارت “هاست و دامنه” را جستجو کرده اید، اگر مرغ مگس خوار نبود گوگل این عبارت را به صورت شکسته جستجو می کرد. یعنی به شکل هاست + دامنه جستجو انجام می شد در این صورت گوگل برای کلمه هاست نتایج بسیار نا مرتبطی را ارائه می کرد به طور مثال در یک صفحه این عبارت وجود دارد: “او از بهترین هاست” و گوگل قرار است آن را به شما نشان دهد، یا کلمه “دامنه” می تواند به معنای دامنه فرکانس باشد. در حالی که الگوریتم مرغ مگس خوار به دنبال ارتباط معنایی بین این کلمات شکسته می گردد و متوجه می شود که کاربر به دنبال سایت های ارائه دهنده خدمات هاست و دامنه می گردد و سپس نتایج مرتبط را نشان می دهد.

در ادامه تاثیر این الگوریتم بر سئو سایت را بررسی می کنیم.

تاثیر الگوریتم مرغ مگس خوار بر سئو سایت:

همان طور که در ابتدای مقاله عنوان شد این الگوریتم به دنبال ارتباط کلمات در یک جمله یا گفتگو است تا منظور عبارت جستجو شده توسط کاربر را بهتر درک کند و البته تا به اینجای کار نیز بسیار موفق عمل کرده است به طوری که از سال 2013 تاکنون که این الگوریتم شروع به کار کرده است نتایج جستجوها بسیار دقیق تر شده است. اگر الگوریتم مرغ مگس خوار می تواند تا این حد دقیق منظور کاربران از عبارت جستجو شده را درک کند پس می تواند ارتباط عنوان صفحه با محتوا و یا ارتباط کلمات کلیدی با محتوای تولید شده در وب سایت ها را نیز درک کند. این بدان معناست که اگر عنوان صفحه، هدرها، کلمات کلیدی و … با محتوای تولید شده مرتبط نباشد آن وب سایت با جریمه این الگوریتم مواجه می شود.

بنابراین اگر می خواهید امتیاز خوبی از مرغ مگس خوار دریافت کنید باید محتوای با کیفیت و طبیعی تولید کنید.

راه های مقابله با جریمه الگوریتم مرغ مگس خوار:

همان گونه که عنوان شد بهترین راه برای مقابله با جریمه این الگوریتم تولید محتوای باکیفیت و طبیعی است.

تولید محتوای طبیعی:

گاهی اوقات استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی باعث کاهش خوانایی محتوا می شود. همان طور که اشاره شد مرغ مگس خوار ارتباط کلمات کلیدی با کل محتوا را درک می کند بنابراین نیازی نیست که بیش از حد از کلمات کلیدی استفاده کنید و تنها به دنبال تولید محتوای روان و قابل فهم برای کاربر باشید و بقیه کار را به این الگوریتم بسپارید، به طور مثال شما در مورد انواع هاست مقاله ای نوشته اید لزومی ندارد که که کلمه هاست را بارها در مقاله خود تکرار کنید و می توانید در برخی مواقع از کلمه مترادف آن یعنی میزبان استفاده کنید و مطمئن باشید که مرغ مگس خوار متوجه ارتباط این دو کلمه می شود و شما تنها باید به دنبال تولید محتوای طبیعی و با کیفیت باشید.

همچنین توجه داشته باشید که شما نباید به این خاطر که کاربران ممکن است کلمات کلیدی را با غلط املائی جستجو کنند شما نیز این کلمات کلیدی دارای غلط املائی را در محتوای خود قرار دهید، گوگل این غلط ها را تشخیص داده و بر اساس کلمات کلیدی صحیح در وب سایت شما جستجو را انجام می دهد.

مرتبط بودن آدرس URL، عنوان صفحه و هدرها با محتوای تولید شده:

آدرس URL، عنوان صفحه و هدرها باید با محتوای تولید شده ارتباط معنایی داشته باشد. مرتبط بودن محتوای تولید شده با پارامترهای ذکر شده اهمیت بسیار زیادی از نظر این الگوریتم دارد.

تاثیر مرغ مگس خوار بر جستجوی صوتی گوگل:

جستجوهایی که مانند مکالمات روزمره هستند بیشترین نفع را از حضور این الگوریتم جدید خواهند برد. اغلب کاربران در هنگام جستجوی صوتی کاملا محاوره ای صحبت می کنند و بنابراین مرغ مگس خوار نه تها باید ارتباط معنایی عبارت گفته شده را درک کند بلکه باید بتواند گفتار محاوره ای را نیز درک کند تا بتواند مرتبط ترین جستجوها را به کاربران خود نشان دهد.

به اشتراک گذاری این مطلب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *