تنظیمات Network در کلودفلر

آموزش تنظیمات Network در کلودفلر

در این مطلب از آموزش کلودفلر یکی دیگر از قابلیت های کلودفلر به نام Network را معرفی خواهیم. شما با تنظیم صحیح Network در کلودفلر قادر خواهید بود وضعیت سایت خود را بهبود ببخشید.

تنظیمات Network کلودفلر

ابتدا وارد اکانت کلودفلر خود شوید، سپس همانند شکل زیر بر روی Network کلیک کنید تا نتظیمات Network را مشاهده نمایید.

تنظیمات بخش network کلودفلر

QUIC در کلودفلر

QUIC network در کلودفلر

QUIC یک پروتکل انتقال رمزگذاری شده جدید است که با استفاده از آن می توانید سرعت و امنیت ترافیک سایت خود را بهبود ببخشید.

WebSockets

بخش WebSockets network در کلودفلر

WebSockets یکی از سرویس های بسیار جالب کلودفلر است که در اختیار مشتریان قرار می گیرد. نحوه عملکرد WebSockets به این صورت است که یک ارتباط باز بین کاربر و سرور ایجاد می کند. در ارتباطات معمولی هرگاه درخواستی ارسال می شود (چه از طرف کاربر به سرور و چه از طرف سرور به کاربر) درخواست دهنده منتظر پاسخ خود می ماند و سپس درخواست بعدی را ارسال می کند در حالی که در WebSockets کاربر و سرور منتظر پاسخ درخواست خود نمی مانند و تمام درخواست خود را ارسال می کند و با این کار سرعت افزایش می یابد. WebSockets می تواند مدت زمان تاخیر در ارسال داده ها را تا 1/3 کاهش دهد. برای استفاده از آن کافی ست WebSockets را بر روی ON قرار دهید.

بخش Pseudo IPv4

بخش Pseudo IPv4 کلودفلر

این بخش به این منظور ایجاد شده است که اگر چنانچه سرور شما از IPv4 استفاده کند و کاربران سایت شما از IPv6 استفاده کنند این کاربران سریع بتوانند به سایت شما دسترسی داشته باشند. توصیه می شود این بخش را بر روی off قرار دهید مگر آن که نیاز خاصی داشته باشید که مجبور به استفاده از این بخش شوید.

بخش IP Geolocation

مشاهده ip بازدید کنندگان سایت در کلودفلر

با فعال بودن این بخش شما می توانید ببینید که بازدیدکنندگان شما از چه کشورهایی هستند.

برای مشاهده IP کاربران باید بخش True-Client-IP Header را فعال کنید که جزء نسخه های پولی کلودفلر است.

بخش Maximum Upload Size

حداکثر میزان بارگذاری فایل ها در کلودفلر

این بخش میزان داده ای (فیلم، صوت، متن و…) که کاربران در هر بار می توانند بر روی وب سایت شما بارگذاری کنند را نشان می دهد. این میزان برای نسخه رایگان کلودفلر 100 مگابایت است. چنانچه به فضای بیش تری برای هر بار آپلود فایل نیاز دارید باید از نسخه پولی کلودفلر استفاده کنید.

بخش Response Buffering

نحوه انتقال داده به صورت streaming یا buffering در کلودفلر

اصولا داده ها در اینترنت به دو صورت streaming و buffering انتقال داده می شوند تا سرعت دریافت داده ها افزایش یابد.

در حالت stream قسمتی از فایل داخل حافظه موقتی قرار می گیرد و در حالی که (همزمان) بقیه فایل در حال قرار گرفتن در حافظه است قسمت هایی که قبلا در داخل حافظه قرار گرفته بودند را به کاربر نهایی ارسال می کند. این حالت برای فایل های حجیم و بزرگ مناسب است و می تواند باعث کاهش زمان ارسال فایل شود. و کلودفلر نیز به طور پیش فرض از این روش استفاده می کند.

در حالت buffer ابتدا تمام فایل داخل حافظه قرار می گیرد و پس از آن فایل به کاربر نهایی (مقصد) تحویل داده می شود. این حالت برای وب سایت هایی که تعداد زیادی بسته (packet) کوچک برای کاربران خود ارسال می کنند مناسب تر است و باعث کاهش زمان انتظار کاربران می شود زیرا تمام این بسته های کوچک جمع شده و سپس به یک باره به سمت کاربر فرستاده می شوند.

چنانچه وب سایت شما به گونه ای است که باید تعداد زیادی داده کوچک برای کاربران خود ارسال کنید بهتر است Response Buffering خود را فعال کنید. البته برای انجام این کار باید از نسخه پولی کلودفلر استفاده کنید.

بخش True-Client-IP Header

مشاهده ip و همچنین کشور بازدید کننده توسط کلودفلر

با فعال سازی این بخش شما قادر خواهید Ip کاربران و همچنین کشوری که بازدید کنندگان به سایت شما مراجعه کرده اند را مشاهده نمایید. برای استفاده از آن باید از نسخه پولی کلودفلر استفاده کنید.

امیدواریم آموزش تنظیمات Network کلودفلر برای شما مفید واقع شده باشد.

به اشتراک گذاری این مطلب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *